יקב מבשר

מיתוג

קריאייטיב

יקב בוטיק שהוקם כחלום של שלמה קשת, בעל חברת הסבונים הטבעיים “אדוה”, בכוכב השחר. עם ישון בחביות עץ אלון צרפתיות, בציר 2018 מכרם בישוב אש קודש, הניחוח האותנטי של אדמת ארץ ישראל. חזון. נבואה. תקומה. הכל מקופל ביין איכותי ומשמח. זכות היא לי בעבודה זאת הכוללת מיתוג, עיצוב תוית ליין וסדרת מודעות פרסום וקריאייטיב. לחיים!

צבע ראשי

צבע משני

צבע משלים

מיתוג

התהליך התחיל בעצם אחרי שסיימתי את תהליך המיתוג עם בית הספר לקולנוע יהודי, כשאת אחד הסקיצות האהובות עלי ביותר הם לא לקחו. מדובר ציור של דמות הבנויה ממשיכה אחת שתוקעת בשופר – דמות שצועקת על בשורה חדשה, משיחית (מה שחשבתי שמתאים לביה”ס לקולנוע יהודי אז). התקשרתי לשלמה והצעתי למכור לו את הלוגו כי אני חושב שזה יכול מאד להתאים ליקב שהוא הקים. הוא ראה – והסכים, ומאז כל האסטרטגיה המיתוגית נבנתה מסביב לסמליל הזה – הצעתי לו את השם של היקב (“מבשר”) ואת עיצוב התוית ואת הקופי שעל גבי התוית והכל התאים כמו כפפה ליד, כמו מכסה לסיר (וכו’…).

הטיפוגרפיה של “מבשר” בסגנון מאד קלאסי עם נגיעה מיושנת והומאנית. מתחת לאות S הוספתי את הניקוד העברי “סגול” שהפך מאוד להיות אשכול ענבים עם זמורתו – האות S עצמה (שגם הותאמה לצורך הסממן הגרפי).

דיגיטל

דף נחיתה במערכת AutoKav (מערכת לבניית דפי נחיתה מבית קו נקודה) שניתן במתנה ללקוח כחלק משביעות רצון של שנינו מהפרויקט. דרך דף הנחיתה אפשר לבחור סוג בקבוק וכמות להזמנה, מלבד הנראות היוקרתית והפשוטה שממש מרשימה את הלקוחות.

אופליין

עיצוב תוית לקברנה סוביניון בציר 2018 של היקב.

התוית הודפסה על נייר מיוחד הבנויה מ-3 שכבות: שכבת נייר פויל זהב, שכבת גרפיקה עם איזורים שקופים באופן סלקטיבי, ושכבת למינציה מט. כל זה נותן ברק מתכתי סלקטיבי לתוית, חוסכת עלות של שטאנצים ונותנת תחושה חלקה ביד בהחזקת הבקבוק.

התוית עוצבה בהתאם לקאפות שהיו בנמצא אצל הלקוח – צבע כחול שהוא צבע מנוגד לאדום-בורדו של הקאפה.

ברקע תמונה שצילמתי של הכרמים של כוכב השחר על רקע הר הקובה (הר הכוכב), בקעת הירדן וים המלח עם אפקט עדין של צבעי מים. התמונה “מציצה” דרך התוית ואומרת – היין מביא איתו את הנופים של ארץ ישראל.

שלמה קשת

מייסד היקב, ומנכ"ל חברת "אדוה"

“יצירתיות יוצאת דופן. מעוף, חשיבה מחוץ לקופסא, דיוק עד רמת הנקודה עם הרבה מאד מחשבה על כל פרט. קופירייטינג חופשי ביחד עם יצירתיות מפתיעה ומרשימה. ליווי מלא עד רמת המוצר המוגמר כולל חיפוש בתי דפוס, סוג הנייר, הצבעים, הגימורים… אפשר להתקשר אלי להמלצות: 0527966606.”