ישיבת כוכב השחר

מיתוג

אתר

הישיבה הגבוהה בכוכב השחר החליטו למנף את הפעילות שלהם במיתוג כזהות ייחודית במארג הישיבות בארץ. כחלק מתהליך המיתוג הוחלט גם לעשות אתר שמטרתו העיקרית – להביא בחורים חדשים ותרומות, וכאמצעי לכך להיות מאגר תוכן למגוון הפעילויות התורניות שמתרחשות בישיבה.

צבע ראשי

צבע משני

צבע משלים

מיתוג

המסר העיקרי המבדל של הישיבה נובע מהאוירה, מהטופוגרפיה של המיקום שלה ומהיניקה הרוחנית שלה: ישיבה שהולכת בדרכו של הראי”ה קוק זצ”ל אבל עם הרבה מרחב התבוננות. הנופים, האוכלוסיה וראש הישיבה משרים אופי מאוד מיוחד שניסינו ביחד לתת קוים לדמותם באופן שבו הם משפיעים על האוירה של הישיבה, ומשם גם נגזרה השפה העיצובית.

הסמליל של הלוגו הוא מבנה הישיבה העתידי, לבקשת ראש הישיבה. סמל של היאחזות יציבה בקרקע. על רקע הישיבה ישנה צורה המסמלת את הר הקובה (קובת אל נג’מא) המאפיינת את כוכב השחר הנקראת על שם ההר (נג’מא = כוכב בערבית), הר אשר נזכר במשניות במסכת ראש השנה כהר שדרכו היו מעלים משואות לבבל להודיע על קידוש החודש. מבנה הישיבה “יושב” על צורת ספר שיכולה להתפרש גם כגבעות המאפיינות את האיזור. ביחד הגרפיקה מסמלת את החיבור בין הישיבה למקום שבו היא נמצאת, כמעוצבת ממנו ומקבלת ממנו השראה, ובא להעמיד גם את הישיבה כמפתחת הגות תורנית אשר מחוברת למציאות.

הצבע אשר נבחר הוא גווני כחול, צבעים אשר מסמלים רוגע, רצינות, אינטלקטואליות ונחת.

הפונט אשר נבחר הוא “ימים” של בן נתן (“הפונטיה”), פונט מודרני ששואב את האופי העיצובי מהסגנון המסורתי-תורני. ה”מודרניות” מתבטאת במנעד פחות רחב בין קו רוחב וקו אורך של האות, עם סריפים עבים יחסית ושלדה מיוחדת.

דיגיטל

האתר של הישיבה צריך להופיע כאתר תדמית, אבל מצד שני להיות אתר תוכן מתעדכן.

האתר כולל בתוכו עמוד ראשי, עמודים פנימיים, דפי נחיתה לפעילויות שונות של הישיבה, VOD של שיעורי הישיבה, ארכיון שיעורי הישיבה משוכתבים, ארכיון מאמרים שנכתבים ע”י אברכי הישיבה, מערכת הלכה יומית – כל יום מופיעה הלכה יומית חדשה בתזמון לפי היום, בהתאמה לחוברת ההלכה יומית שמוציאים הישיבה מידי חודש בחודשו.

אופליין

הישיבה מוציאה גם הרבה תוכן בהדפסה: חוברת הלכה יומית מידי חודש בחודשו; עלון שבועי עם שכתוב של שיעור ראש הישיבה על פרשת השבוע ומועדים; חוברות וספרים על נושאים שונים.

בנוסף לישיבה פרויקטים מגוונים בתחומים שונים שמטרתם גיוס תרומות והגברת הפצת התורה בישובים הסמוכים ובארץ.

עמיחי מי-מרום

מנהל הישיבה